Mistrzostwa Polski Młodzików, Poznań, 25-26.06.2016

13490731_887659334710897_5958028624799516232_o

Niezły początek Mistrzostw Polski Młodzików. Pierwszego dnia jestem pierwszy po czasówce i 10 sekund przewagi nad kolejnym zawodnikiem. Finał tez będę długo pamiętał. Jeszcze się wyścig nie zaczął, gdy na kółku formującym zawodnicy przede mną zaczęli kręcić bączki, musiałem hamować na nich a potem goniłem stawkę. Nie zdążyłem przed żółtą linia i wystartowałem z ostatniej pozycji. To był start! na pierwszym zakręcie jestem już 10 i znowu zadyma na torze. Robię slalom między stojącymi wózkami, ale czołówka już mi odjeżdża. 9 kółek robię to co umiem najlepiej czyli jadę „swoje”. Najszybszy czas wyścigu, wszystkie okrążenia z doskonałym czasem o kilka dych lepszym niż reszta kolegów, dwóch wyprzedzonych – ale do czołówki brakło jeszcze 2 kółek.Kończę ten wyścig na 8 pozycji.

Drugi dzień Mistrzostw Polski Młodzików przywitał nas deszczem , ale humor dopisywał. Walczymy dalej. Jestem drugi po czasówce. W finale startuję z pool position , po starcie . po próbie zepchnięcia mnie z toru utrzymuję się na asfalcie ale tracę 4 pozycje. O nie tak nie będzie – atak na drugim kółku i jadę trzeci mocno zbliżając się do drugiej pozycji. Robi się ciasno.Niestety jadący za mną jest zbyt mocno naciskany przez jadącego za nim zawodnika , robi się kocioł.Ląduję na Franku. Koniec wyścigu. Obaj w porządku. Przybijamy piątkę.

Skomentuj

Możesz używac znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>