7 i 8 runda pucharu ROK – Zielona Góra, 4-5.06.2016

13391411_874562142687283_2873375342306451595_o

Za nami półmetek zmagań jednej z dwóch największych serii kartingowych w kraju. Na torze w Zielonej Górze rozegrane zostały VII i VIII Runda Pucharu ROK. Pogoda jaka przywitała nas na torze wprost zachęcała do rywalizacji. Po zajęciu 3. i 5. miejsca Kajetan chciał potwierdzić dobre tempo.Sobotnia VII runda tradycyjnie rozpoczęła się od czasówki, podczas której młody kierowca zanotował 6. rezultat. Pierwszy bieg finałowy, to bardzo dobry start i szybko odrobione dwa oczka. Niestety, nieco zabrakło by obronić wywalczoną pozycję i ostatecznie mija linię mety na „wyjściowym” 6. miejscu. Bieg finałowy przypomina przedfinał, z tą różnicą, że Kajetan nie oddaje do końca wywalczonej 4. lokaty i właśnie na tej pozycji mija linię mety. Dzięki wynikom uzyskanym podczas VII Rundy Pucharu ROK kończy zawody również na 4. miejscu.

VIII Rnda Pucharu ROK rozpoczyna się nie najlepiej dla młodego kierowcy. Oficjalny trening i dopiero 8. rezultat nie są tym czego oczekiwał Kajetan. Na szczęście w biegu przedfinałowym rewanżuje się za wcześniejszy start i mija linię mety na 5. pozycji. Niestety, bieg finałowy pokazuje, że Kajetan ewidentnie nie zaliczy tej Rundy do udanych. Pomimo świetnego startu i wyjścia z łuku na 3., a później 4. pozycję wszystko niweczy incydent, który wyklucza Kajetana z walki w dalszej części wyścigu. Szkoda, bo tempo mogło być naprawdę dobre. Ostatecznie runda kończy się dla niego dopiero na 16. pozycji.

Podsumowując, po raz kolejny zabrakło nieco szczęścia. Po ośmiu Rundach Kajetan jest 5. W klasyfikacji sezonu. Przed nami kolejne zawody w Poznaniu. Trzymajcie kciuki i do zobaczenia na torze !

Skomentuj

Możesz używac znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>