5 i 6 Runda ROK Cup Poland – Poznań 15-16.05.2016

15

Kajetan ponownie sięgnął podium. Areną zmagań 5 i 6 ROK CUP POLAND był doskonale wszystkim znany tor Poznań. Kajetan prezentując świetne tempo w sobotę stanął na 3 stopniu podium. Młody kierowca pierwsze wolne treningi rozpoczął już w czwartek. Sobotnie zmagania zainaugurował trzecim rezultatem prezentując świetną dyspozycję. Pierwszy wyścig to zaciekłe pojedynki o jak najlepszy wynik. Serię zmagań z rywalami kończy na pozycji vice-lidera. Finał to ogromne emocje. Odpierając ataki Franka Czapli i Mikołaja Kani sięga ostatecznie czwartego miejsca. Zebrane punkty zapewniły mu najniższy stopień podium.
Sobotni sukces zmotywował go do jeszcze większego wysiłku. Niedzielne rywalizacje otwiera czwartym polem startowym po czasówce. Półfinał to walka do ostatnich metrów biegu.

Jadąc zderzak w zderzak z Mateuszem Pasiukiem, ostatecznie metę mija jako 4. Finał to 5 pozycja i ponownie pojedynki z Pasiukiewicz i Czaplą. W podsumowaniu rundy, zebrane punkty zapewniły Kajetanowi również 5 lokatę. Kolejne dwie rundy pucharu rozegrane zostaną na torze WallraV w Zielonej Górze w dniach 4-5 czerwca.

Skomentuj

Możesz używac znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>